اخبار

باقرزاده: اگر وزیر ورزش یا صالحی امیری بیایند انصراف می‌دهم/ احساس مسئولیت کردم و آمدم

نایب رئیس کمیته ملی المپیک گفت: چنانچه صالحی امیری یا وزیر ورزش کاندیدای انتخابات کمیته ملی المپیک شوند، کنار می‌روم.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فضل‌الله باقرزاده سرپرست فدراسیون شمشیربازی است و با توجه به حضور در کمیته ملی المپیک به عنوان نایب رئیس و عضویت در مجمع، برای پست ریاست و نایب رییسی ثبت نام کرد.

وی پس از ثبت‌نام در انتخابات کمیته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود 40 سال است که در ورزش هستم و در کار مدیریت بودم، در اداره کل آمل بودم و پس از آن پست‌های مختلفی را برعهده گرفتم. الان هم عضو شورای عالی ورزش هستم و این دوره برای ریاست و نایب‌رئیسی نامزد شدم.

باقرزاده افزود: کمیته ملی المپیک را به خوبی می شناسم، احساس مسئولیت کردم و آمدم. شرایطی الان هست که قبلا نبود. چنانچه چهره‌های سیاسی، آقای صالحی‌امیری یا وزیر کاندیدا شوند کنار می‌روم. این مقبولیت را در جامعه ورزش داشته و با همه فدراسیون‌ها تعامل خوبی دارم. امیدوارم روز انتخابات روز خوبی برای جامعه ورزش باشد.

باقرزاده همچنین گفت: کمیته ملی المپیک بسیار مهم است و وزارت خارجه ورزش است و دنیا هم کمیته کلی المپیک را می‌شناسد اگر فدراسیون‌ها دچار مشکل شوند، به کمیته ملی المپیک نامه می‌زنند.

سرپرست فدراسیون شمشیربازی گفت: این نامزدی مانند ریاست جمهوری نیست، مجمع تعداد مشخصی عضو دارد و همه مشخص هستند. اکثر فدراسیون‌هایی که می‌توانند در مجمع باشند همه شرکت می‌کنند و دنیا هم کمیته ملی المپیک هر کشور را می شناسد به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. باید ارتباط خوبی بین کمیته و وزارت داشته باشند چون متولی ورزش، وزارت است. در زمان هاشمی‌طبا و صالحی‌امیری کمیته شرایط خوبی داشته و کسی که ریاست را برعهده می‌گیرد باید تعامل خوبی با فدراسیون‌ها و جامعه ورزش داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر هم وزیر و هم صالحی‌امیری کاندیدا شوند به نفع کدام کنار می‌روید، خاطرنشان کرد: هر دو بیایند، به نفع هر دو کنار می‌روم! اگر وزیر بیاید او سکاندار است و از جامعه ورزش. اگر آقای صالحی‌امیری هم بیاید هم می‌دانند اگرچه او ورزشی نبود اما توانست جایگاه خوبی در ورزش کسب کند. او به کمیته هویت خاصی دارد. هر دو بیایند کنار می‌روم و در پست نایب‌رئیسی نامزد می‌شوم.

سجادی: پرونده عاملان قرارداد ویلموتس در مرحله رسیدگی قرار دارد/ حضورم در کمیته ملی المپیک شایعه است

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا