اخبار

فولاد – استقلال/ پیشانی قرمز لیگ

چند روز مانده به برگزاری دیدار فولاد و استقلال در لیگ برتر، وضعیت استان خوزستان میزبان این مسابقه، از نظر تعداد مبتلایان به کرونا قرمز است و تهران هم دست کمی از آن ندارد.

 

به گزارش ایسنا، لیگ برتر فوتبال ایران بعد از وقفه‌ای طولانی به دلیل شیوع ویروس کرونا، قرار است از روز ۴ تیر با بازی معوقه فولاد- استقلال در اهواز از سر گرفته شود.

 

آمار کرونا در ایران

 

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت امروز(جمعه) درباره شمار مبتلایان به کرونا توضیح داد: در بازه زمانی ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه ۲۳ خرداد بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۳۶۲ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۱۸۲ هزار و ۵۴۵ نفر رسیده است. همچنین ۷۵ نفر هم طی ۲۴ ساعت گذشته جانشان را از دست دادند.

 

اطلاعیه شماره ۱۶ ستاد مبارزه با کرونا

 

ستاد کرونا درباره چگونگی برگزاری مسابقات ورزشی اطلاعیه‌ای صادر کرد که طبق آن برگزاری مسابقات ورزشی از جمله فوتبال حتی در شهرهای قرمز بدون مانع است. بندهای ۵، ۴، ۳ این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

۳. در شهرهای قرمز فعالیت کلیه استخرها ( اعم از روباز و سرپوشیده) و ورزش‌های غیر مجاز در شهرهای زرد که در بند ۲ آمده است، ممنوع می باشند.

۴ .در شهرهای قرمز فعالیت رشته‌های اسکواش، بدنسازی و پرورش اندام، بسکتبال، هندبال، فوتسال و شمشیربازی به شرط اخذ تاییدیه فضای فیزیکی از مراکز بهداشت شهرستان و دانشگاه های علوم پزشکی یا دفاتر خدمات سلامت بلامانع است.

۵. در شهرهای قرمز فعالیت مابقی رشته‌های ورزشی که در بندهای ۳ و ۴ ذکر نشده اند، از جمله فوتبال بلامانع است.

 

کنایه‌های سرپرست فولاد: قرمز شما پر رنگ‌تر است؟

 

محمد علوی، سرپرست تیم فوتبال فولاد که تیمش قرار است ۴ تیر با استقلال در اهواز بازی کند به صحبت‌های استقلالی‌ها مبنی بر تغییر محل این مسابقه اعتراض کرده و گفته بود: سوال من اینجاست که آیا وضعیت شهر تهران سفید است؟ تیم‌های تهرانی کجا میزبانی می‌کنند؟ مگر قرمز تهران و اهواز فرقی دارد؟ حتما می‌خواهند بگویند قرمز شما پر رنگ‌تر است.

 

پرسش‌های بی‌شمار در انتظار پاسخ مسئولان

 

هر چند وضعیت تهران هم مساعد نیست و آمارها از افزایش شمار مبتلایان در این شهر خبر می‌دهند اما این روزها وضعیت استان خوزستان وخیم‌تر از بقیه استان‌های ایران است. نصرالله فتحیان، ئیس ستاد قرارگاه مبارزه با کرونا وزارت بهداشت هم وضعیت این استان را بحرانی خوانده بود. سیما سادات لاری هم امروز(جمعه) در صحبت‌هایش به وضعیت قرمز استان‌های وضعیت استان‌های لرستان خوزستان، کردستان، آذربایجان شرقی و هرمزگان اشاره کرد اما نامی از تهران نبرد.

 

مسابقه فولاد و استقلال اولین مسابقه‌ای است که بعد از تعطیلی طولانی مدت لیگ قرار است برگزار شود و بازی‌های بعدی لیگ ۴ روز بعد از آن برگزار می‌شوند. این مسابقه به نوعی پیشانی لیگ است و اگر اتفاق بدی در این مسابقه رخ بدهد احتمالا ادامه مسابقات هم در هاله‌ای ابهام قرار می‌گیرد. با توجه به صحبت‌های لاری که نامی از تهران در بین‌های استان‌های با وضعیت قرمز نبرد، می‌توان گفت که وضعیت تهران از خوزستان حداقل کمی بهتر است. البته هر تصمیم سازمان لیگ می‌تواند موجب هیاهوی تیم‌ها شود. استقلالی‌ها می‌توانند به بازی در اهواز اعتراض کنند و به همین شکل فولادی‌ها هم اگر بازی به تهران منتقل شود به تصمیم سازمان لیگ معترض می‌شوند. حتی اگر بازی به زمین بی‌طرف منتقل شود این سوال پیش می‌آید که باقی مسابقات تیم‌های تهرانی یا خوزستانی در ادامه لیگ چه می‌شود؟ آیا همه آن‌ها به زمین بی‌طرف منتقل شوند؟ این‌ها سوالاتی است که مسئولان سازمان لیگ باید جواب قانع کننده‌ای برای آن‌ها پیدا کنند.

منبع خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا