اخبار

برگزاری جلسه کارگروه حق پخش در غیاب آجورلو/ ورود دولت برای حل مشکل

مدیران عامل باشگاه‌های استقلال و سپاهان اصفهان در جلسه کارگروه حق پخش تلویزیونی فوتبال حضور نداشتند.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نشست کارگروه حق پخش تلویزیونی فوتبال روز گذشته (دوشنبه) با حضور میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون و اعضای این کارگروه برگزار شد.

استقلال یکی از باشگاه‌هایی است که بیشترین اصرار را بر حل مسئله پرداخت حق پخش تلویزیونی دارد و در هفته اول لیگ برتر،‌ بر سر همین موضوع با صداوسیما چالش داشت. با این حال مدیرعامل این باشگاه یعنی مصطفی آجورلو در این جلسه شرکت نکرد.

محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان پیش‌تر با ارسال نامه‌ای، از شرکت در این جلسه عذرخواهی کرده بود و دیگر غایب نشست محسوب می‌شد.

درودگر: حق‌پخش که هیچ؛ صداوسیما پول تبلیغات محیطی‌مان را هم می‌گیرد

همچنین جلسه دیگری با محوریت پرداخت حق پخش تلویزیونی، در نهاد ریاست جمهوری با حضور نمایندگانی از دولت، سازمان برنامه و بودجه، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان صداوسیما، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برگزار شد. قرار شد مجلس شورای اسلامی و دولت، این موضوع را پیگیری کنند و دولت طرحی بدهد که بر اساس آن، بندی که در قانون درباره حق پخش وجود دارد، اصلاح شود.

صادق درودگر، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: ما کار حرفه‌ای خود را دنبال می‌کنیم و در راستای منافع ملی گام برمی‌داریم. به دنبال حل مسئله از طریق قانون و تعامل هستیم و روابط حسنه‌ای با صداوسیما داریم. مدیران این سازمان هم امروز به این حقوق احترام می‌گذارند. با این حال، آنها هم به‌خاطر محدودیت‌هایی که به‌خاطر مسائل مالی گریبانگیرشان شده، دچار مشکل شده‌اند.

درویش: مشکلی برای حضور دوربین‌های صداوسیما نداریم

وی با درخواست از رئیس سازمان صداوسیما و وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: از آقایان سجادی و جبلی و مدیران سازمان صداوسیما و وزارت ورزش و جوانان تقاضا می‌کنم در نامه‌ای مشترک، از دولت و مجلس شورای اسلامی بخواهند قانون تبلیغات ناشی از پخش را تغییر داده و آن را به نفع هر دو طرف و مطابق روشی کارشناسی شده اصلاح کنند.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال با بیان اینکه مدیران این سازمان با کسی دعوا ندارند و می‌خواهند کارها را در چارچوب تعامل و دوستی پیش ببرند، تصریح کرد: قرار شد جبلی و سجادی با ارسال نامه‌ای، از مجلس و دولت بخواهند که قانون درخصوص حق پخش اصلاح شود. همه بر این نکته اذعان دارند که حق پخش باید پرداخت شود و همه کارشناسان دادگستری و سایر نهادها اعتقاد دارند که حق پخش باید به فوتبال برسد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا